FAQ

Jak stworzyć własne notowanie?

 

 

Krok 1. Dodaj notowanie


Informacje podstawowe

Zastanów się, jak ma się nazywać Twój TOP, w jakiej ma być umieszczony Kategorii oraz Podkategorii.

Przykład:

Nazwa Twojego TOP’u: najlepsze płyty wg Jana Kowalskiego (max. 32 znaki)

Kategoria: MUZYKA Podkategoria: ROCK

Jeśli nie znajdujesz odpowiedniej Kategorii -  dodaj swój TOP do Kategorii VARIA i zgłoś to nam. (pomoc@topwszechczasow.pl). Zaproponuj nową Kategorię wraz z Podkategoriami.

Dodaj zdjęcie  - okładkę, która będzie reprezentować Twój TOP w serwisie. To tak jak okładka książki lub płyty  - ma zachęcać.  Zdjęcie dodaj z pulpitu lub dysku Twojego komputera.

Opisz swój TOP w paru zdaniach, tak by inni wiedzieli jakiego typu propozycje mogą dodawać, czego po Twoim notowaniu mogą się spodziewać, np.:

najlepsze płyty rockowe wszech czasów - nasz genetyczny kod kulturowy w postaci czarnych i srebrnych krążków – kto nie słuchał  - ten jest fryzjerem!

Wpisz w pole Tagi: odpowiednie słowa kluczowe, które pozwolą na lepsze pozycjonowanie Twojego serwisu, wśród innych, podobnych. Biorąc pod uwagę nasz przykład, mogą to być następujące słowa – klucze: płyty , muzyka , rock , wszech czasów , kultowe. Słowa pooddzielaj przecinkami. 

Ustawienia

Ustal liczbę utworów, jaka będzie w notowaniu podstawowym, np. 10.

Ustal liczbę utworów, jakie będą poddane głosowaniu w Poczekalni: np. 10

Codziennie, po północy, najsłabsza propozycja z Twojego notowania podstawowego wypada do Archiwum, natomiast najlepsza propozycja z Poczekalni – wchodzi do notowania.

Utwór, który trafił do Archiwum, w dowolnym momencie możesz przenieść z powrotem do Notowania lub do Poczekalni.

Jeśli nie umieściłeś żadnych utworów w Poczekalni – Twoje notowanie podstawowe pozostanie bez zmian - będzie składało nadal z tylu utworów, ile w nim umieściłeś (czyli np. z 10  - przez cały czas głosowań), i żaden z nich nie przejdzie do Archiwum, póki nie pojawi się jakaś propozycja w Poczekalni.

Dostępność

Kolejna rubryka. Jeśli chcesz, by Twój TOP trwał po wsze czasy – nie musisz robić nic. Jeśli jednak zdecydujesz, że TOP, który zakładasz, ma być tylko zabawą sezonową np. na czas trwania mistrzostw, festiwalu – ustaw datę, po której TOP zniknie z notowania.

Pod koniec Kroku 1. : zdecyduj czy notowanie które zrobiłeś, ma być dostępne tylko dla bliskich znajomych czy też chcesz, by wszyscy użytkownicy naszego serwisu głosowali na Twój TOP. Notowania tylko dla znajomych, maja charakter prywatny, i mogą dotyczyć najbardziej szalonych czy intymnych kwestii, typu : ranking najładniejszych dziewczyn u nas w biurze.

Krok 2. Dodaj pozycje


Czas na dodanie pozycji, które będą poddane pod głosowanie. Jest to równie proste jak zakładanie samego notowania.

Jeżeli założyłeś, że pozycji w Twoim TOP’ie ma być 10 - to dziesięć razy powtórz niżej wymienione czynności  – po zakończeniu dodawania pozycji (zarówno do notowania jak i do poczekalni), koniecznie wciśnij przycisk: Zapisz notowanie – Twoje notowanie zostanie przekazane do akceptacji moderatora serwisu ( jest nim BRUCE_WSZECHMOGĄCY ).

W pole Nazwa: wpisz pełną nazwę własną pozycji, którą chcesz poddać pod głosowanie:

Przykład:

Nazwa: Joy Division  - Closer

Pola nieobowiązkowe

Dodaj zdjęcie  - okładkę płyty, zdjęcie osoby lub przedmiotu – zdjęcie, które będzie reprezentować daną pozycję w Twoim Topie. Zdjęcie dodaj z pulpitu lub dysku Twojego komputera.

Opisz daną pozycję w paru zdaniach, tak by inni wiedzieli z kim lub z czym mają do czynienia.

„Closer” został wydany w lipcu 1980 . Jest to druga oficjalna płyta Joy Division, a zarazem ostatnia. Album miał się ukazać 8 maja 1980, ale trafił do sklepów w lipcu, po śmierci wokalisty i na krótko przed planowaną trasą po Stanach Zjednoczonych.

Jeśli chcesz uatrakcyjnić wizytówkę danej pozycji – możesz dodać materiał wideo oraz parę zdjęć, które będą wyświetlane w trybie galerii.

Wstaw video – znajdź w sieci, na jednym z wiodących serwisów z materiałami wideo, teledysk lub krótki film pasujący do danej pozycji. Przeklej link z przeglądarki do pustej rubryki. Możesz dodać więcej niż jeden materiał wideo.

Dodaj zdjęcie do galerii  – znajdź w sieci link do właściwego zdjęcia. Możesz dodać więcej niż jedno zdjęcie.

Zarówno materiał wideo jak i zdjęcie muszą już być wcześniej publikowane w sieci (nie zaciągamy ich z komputera) oraz: pamiętaj o tym, by nie łamać praw autorskich.

Po zakończeniu dodawania pozycji (zarówno do notowania jak i do poczekalni), koniecznie wciśnij przycisk: Zapisz notowanie – Twoje notowanie zostanie przekazane do akceptacji moderatora serwisu ( jest nim BRUCE_WSZECHMOGĄCY ).